Mandžukić igrao protiv Modrih

Dinamo zaključio nastup u Ligi prvaka porazom kod Juventusa

07.12.2016.

U šestom kolu Lige prvaka hrvatski prvak Dinamo gostovao je kod talijanskog prvaka Juventusa.

Zagrebački Modri zaključili svoj ovosezonski nastup u elitnom europskom klupskom natjecanju porazom kod pobjednika Skupine H, torinskog Juventusa.

Na poluvremenu pogodaka nije bilo, a prednost je Juventusu osigurao Higuain sedam minuta nakon što je lopta ponovno krenula s centra. Konačnih 2:0 postavio je Rugani u 73. minuti utakmice.

Josip Pivarić, Gordon Schildenfeld i Ante Ćorić odigrali su svih 90 minuta za Dinamo. U redovima Juventusa Mario Mandžukić igrao je do 85. minute, a Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za susret.

Liga prvaka, Skupina H:
1. Juventus 14
2. Sevilla 11
3. Lyon 8
4. Dinamo 0

U posljednjem susretu natjecanja po skupinama Uefine Lige prvaka mladeži, mlada momčad Dinama ponovno je svladala vršnjake iz Juventusa. Nakon 2:1 u Zagrebu krajem rujna, Dinamo je u gostima pobijedio 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Đurić u 78. minuti.

Prvo je mjesto osvojila Sevilla s deset bodova, a slijede Juventus (9), Lyon (9) i Dinamo (7).