Svladan i prvak Francuske

Maksimalni Nacional pobjedom proslavio ulazak u Elitno kolo

15.10.2017.

Nacional iz Zagreba upisao je i treću pobjedu na turniru Glavnog kola malonogometne Lige prvaka.

Natjecanje u Skupini 5 Glavnog kola UEFA Futsal Cupa završeno je pobjedom domaćina, zagrebačkog Nacionala, nad francuskim predstavnikom Garges Djibsonom, rezultatom 6:1.

Francuzi su poveli u šestoj minuti preko De Sa Andradea, no hrvatski je prvak uzvratio izjednačenje na samom kraju prvog dijela - pogodio je Puertas - i potpunim preokretom u nastavku.

S dva je pogotka Postružin doveo Nacional u vodstvo 3:1, a posao su potom dovršili dva puta Gomes i jednom Pereira Junior.

U drugoj utakmici trećeg kola Leo je pobijedio Liburn 6:5 i zauzeo drugu poziciju. Liburn je treći, a Garges Djibson posljednji.

Ždrijeb Elitnog kola, u kojemu će Nacional igrati u društvu 16 najboljih europskih klubova, na rasporedu je 19. listopada.