Talijani i Grci nastavljaju natjecanje

Europski oproštaj Rijeke uz pobjedu nad Milanom

07.12.2017.

Hrvatski prvak Rijeka zaključio je svoj ovosezonski nastup u Europskoj ligi domaćim ogledom protiv talijanskog velikana Milana i pobjedom 2:0.

Iako je već prije posljednjeg kola bilo poznato da momčad Matjaža Keka ne može izboriti šesnaestinu finala Europske lige, Rijeka je na Rujevici u uspješnom tonu zaključila europsku sezonu.

Na svom je terenu, naime, svladala sastav Milana rezultatom 2:0 te tako osvojila treće mjesto na tablici Skupine D, iza Milana i atenskog AEK-a, a ispred bečke Austrije.

Za vodstvo protiv Milana zaslužan je bio Puljić u sedmoj minuti, prekrasno izvedenim slobodnim udarcem. Slavlje je potvrdio Gavranović iz blizine, na asistenciju Kvržića s lijeve strane početkom drugog poluvremena.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić nije konkurirao za sastav Milana u ovom dvoboju.

U drugom ogledu šestog kola, bečka Austria i AEK remizirali su 0:0.