Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

HNS

Dodjela u Vukovaru

Popis nominacija za
Trofej HNS-a

29.05.2018.
Popis nominacija za Trofej HNS-a
foto: Arhiva HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS

Hrvatski nogometni savez organizira prvu dodjelu Trofeja HNS-a u Hrvatskom domu u Vukovaru, 7. lipnja 2018. godine.

Trofej Hrvatskog nogometnog saveza dodjeljivat će se u devet kategorija. Proces nominacija odvijat će se kroz komisije HNS-a, dok će glasovanje biti prepušteno struci: trenerima, nogometašima te izbornicima hrvatskih reprezentacija. Glasovanje za Trofej HNS-a započelo je 28. svibnja te će trajati do 31. svibnja. 

1.    Najbolji hrvatski nogometaš

Listu petorice kandidata sastavlja Stručna komisija HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige i Druge HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.

Nominirani: Andrej Kramarić (Hoffenheim), Dejan Lovren (Liverpool), Mario Mandžukić (Juventus), Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona)

2.    Najbolji mladi hrvatski nogometaš (do 21 godine)

Listu petorice kandidata sastavlja Stručna komisija HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige i Druge HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.

Nominirani: Filip Benković (Dinamo), Josip Brekalo (Wolfsburg), Duje Ćaleta-Car (RB Salzburg), Lovro Majer (Lokomotiva), Borna Sosa (Dinamo)

3.    Najbolji nogometaš HT Prve lige

Listu petorice kandidata sastavlja Komisija za profesionalni nogomet HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije

Nominirani: Borna Barišić (Osijek), El Arabi Hilal Soudani (Dinamo), Heber Araujo Dos Santos (Rijeka), Lovro Majer (Lokomotiva), Zoran Nižić (Hajduk)

4.    Najbolji vratar HT Prve lige

Listu trojice kandidata sastavlja Komisija za profesionalni nogomet HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.

Nominirani: Karlo Letica (Hajduk), Dominik Livaković (Dinamo), Simon Sluga (Rijeka)

5.    Najbolji trener HT Prve lige

Listu trojice kandidata sastavlja Komisija nogometnih trenera HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi HT Prve lige, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.

Nominirani: Matjaž Kek (Rijeka), Goran Tomić (Lokomotiva), Zoran Zekić (Osijek)

6.    Najbolji nogometaš Druge HNL

Listu trojice kandidata sastavlja Stručna komisija HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi Druge HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije 

Nominirani: Iyayi Atiemwen (Gorica), Domagoj Drožđek (Varaždin), Dinko Horkaš (Dinamo II), Kristijan Lovrić (Kustošija), Mario Marina (Gorica)

7.    Najbolji hrvatski malonogometaš

Listu petorice kandidata sastavlja Komisija za mali nogomet i nogomet na pijesku HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi Prve HMNL i izbornici malonogometnih reprezentacija.

Nominirani: Davor Kanjuh (Futsal Dinamo), Žarko Luketin (Split Tommy), Dario Marinović (ElPozo Murcia), Tihomir Novak (Split Tommy), Josip Suton (Split Tommy)

8.    Najbolja hrvatska nogometašica

Listu pet kandidatkinja, uključujući i malonogometašice, sastavlja Komisija za ženski nogomet HNS-a, a biraju kapetanice i treneri/ce seniorskih ekipa Prve HNLŽ i izbornici/e ženskih reprezentacija.

Nominirane: Leonarda Balog (Split), Isabella Dujmenović (St. Pölten), Maja Joščak (Osijek), Iva Landeka (Rosengard), Ivana Rudelić (USV Jena)

9.    Najbolji nogometni sudac HT Prve lige

Listu trojice kandidata sastavlja Komisija nogometnih sudaca HNS-a, a biraju kapetani i treneri seniorskih momčadi Prve HNL, svi izbornici muških reprezentacija i svi bivši izbornici muške A-reprezentacije.

Nominirani: Ivan Bebek, Fran Jović, Duje Strukan

Još vijesti

  • Kamp nacionalnih manjina RH 18. listopada u Varaždinu

    16.10.2018.

    Kamp nacionalnih manjina RH 18. listopada u Varaždinu

    Svjetska organizacija Roma u borbi protiv diskriminacije, rasizma i siromaštva, u suradnji s HNS-om i ŽNS-om Varaždinske županije, 18. listopada 2018. godine održava 11. Nogometni kamp nacionalnih...

  • Održana selektivna aktivnost NS Zagreb za djevojčice

    16.10.2018.

    Održana selektivna aktivnost NS Zagreb za djevojčice

    U Velikoj Gorici je održana selektivna aktivnost djevojčica Nogometnog središta Zagreb.  Slijedom programskih aktivnosti Hrvatskog nogometnog saveza, na terenima HNK Gorica održana je selektivna...

  • Pula odabrana za domaćina finala Hrvatskog kupa

    15.10.2018.

    Pula odabrana za domaćina finala Hrvatskog kupa

    Danas se u Opatiji sastao Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza te je pod ravnanjem predsjednika HNS-a Davora Šukera donesen čitav niz odluka vezanih za natjecanja, komisije i rad Saveza. Između...

  • HNS u Rijeci ugostio englesku delegaciju

    14.10.2018.

    HNS u Rijeci ugostio englesku delegaciju

    Utakmica Lige nacija u Rijeci, odigrana u petak, potvrdila je odlične odnose Hrvatskog i Engleskog nogometnog saveza. Samo tri mjeseca nakon susreta u polufinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji te...

Sljedeća utakmica

Hrvatska - Španjolska

15.11.2018.

Stadion Maksimir, Zagreb