Kvalifikacije Europske lige

Hajduk i Rijeka remizirali u prvim susretima trećeg pretkola

09.08.2018.

Hajduk i Rijeka odigrali su prve utakmice trećeg pretkola Europske lige, ubilježivši remije u Splitu i Norveškoj.

Na Poljudu je Hajduk s rumunjskim FCSB-om, bivšom Steauom, odigrao neriješenih 0:0 uz inicijativu i nekoliko dobrih prigoda za pogodak.

Rijeka je na gostovanju kod Sarpsborga ubilježila neriješenih 1:1, pri čemu su domaćini poveli u 72. minuti preko Zachariassena, a hrvatski je predstavnik izjednačio u 83. minuti sjajnim pogotkom Gorgona iz daljine.

Uzvrati u Rumunjskoj i na Rujevici na rasporedu su za tjedan dana, 17. kolovoza.

Ukoliko Hajduk prođe FCSB, igrat će protiv boljeg iz ogleda Slovana iz Bratislave i Rapida iz Beča, dok će Rijeka u slučaju uspjeha igrati protiv Pjunika iz Erevana ili Maccabija iz Tel Aviva.