Prvo kolo Europske lige

Pobjeda Dinama nad Astrom uz tri gola Soudanija, poraz Rijeke u Belgiji

18.09.2014.

U prvim nastupima u grupnoj fazi Europske lige, hrvatski su predstavnici Dinamo i Rijeka ubilježili pobjedu i poraz.

U Skupini D, hrvatski prvak Dinamo ugostio je rumunjsku Astru i pobijedio s visokih 5:1, uz hat-trick Soudanija u prvom poluvremenu. U drugom su dijelu precizni bili još Henriquez i Ćorić, a jedini je pogodak za Astru postigao Chitu.

S obzirom da su Red Bull i Celtic odigrali 2:2, Dinamo je zauzeo prvo mjesto na tablici.

Rijeka je poražena u Belgiji, kod Standarda iz Liegea, rezultatom 2:0 u sklopu prvog kola Skupine G.

Pobjedu domaćinima osigurali su Ciman u 74. i Vinicius u 87. minuti, premda je Kekova momčad imala svojih prigoda za bolji rezultat. Sevilla je identičnim rezultatom pobijedila Feyenoord.

U drugom kolu Dinamo gostuje kod Celtica, dok Rijeka na svom terenu dočekuje Sevillu.