Drugo kolo Europske lige

Rijeka uzela bod protiv Seville, minimalni poraz Dinama u Škotskoj

02.10.2014.

Hrvatski su predstavnici u Europskoj ligi u drugom kolu igrali protiv aktualnog osvajača tog natjecanja, odnosno škotskog velikana. Rijeka je odigrala neriješeno, a Dinamo izgubio.

Nakon poraza u Liegeu, Rijeka je na Kantridi ugostila branitelja naslova, španjolsku Sevillu i osvojila svoj prvi bod u skupini.

Sevilla je povela pogotkom Aspasa u 26. minuti, da bi u 53. minuti Kolodziejczak zaradio izravni crveni karton, a Rijeka dobila priliku s bijele točke. Precizan je bio reprezentativni napadač Kramarić.

Sredinom drugog poluvremena Rijeka je upotpunila preokret, kada je na Kramarićevu asistenciju za 2:1 pogodio Kvržić. Međutim, Mbia je u prvoj minuti sudačke nadoknade zatresao Vargićevu mrežu za podjelu bodova.

Dinamo je gostovao u Škotskoj, kod Celtica, a domaćini su poveli već u šestoj minuti, kada je nakon akcije sa Stokesom Eduarda matirao Commons.

Iako je hrvatski prvak stvorio dobre prilike za izjednačenje, rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao.

Rijeka će u naredne dvije utakmice igrati protiv nizozemskog Feyenoorda, a Dinamo protiv austrijskog Red Bulla iz Salzburga.