Preokret u Zagrebu

Inter i Rijeka prvi osigurali polufinale Kupa

04.12.2018.

Nogometaši Intera i Rijeke plasirali su se u ovosezonsko polufinale Hrvatskog kupa pobjedama nad Vinogradarom i Lokomotivom.

U prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa, Inter je u Zaprešiću pobijedio Vinogradar rezultatom 3:0, a pogotke za domaćine postigli su Andrić i Muhar u poluvremenu te Bosec u drugom poluvremenu.

Pobjeda domaćina nije došla u pitanje unatoč isključenju Brezoveca već u 32. minuti utakmice, zbog drugog žutog kartona.

Rijeka je nastavak natjecanja osigurala gostujućom pobjedom kod Lokomotive, premda su domaćini na stadionu u Kranjčevićevoj poveli u 19. minuti preko Radonjića.

Međutim, na isteku prvog dijela izravni je crveni karton dobio Uzuni, a Rijeka je brojčanu prednost pretvorila u preokret u 54. i 65. minuti, kada su precizni bili Heber i Gorgon.

U preostale dvije utakmice četvrtfinala u srijedu se sastaju Osijek i Hajduk te Dinamo i Slaven Belupo.