Slavlje u Slavonskom Brodu

Osijek trijumfirao u sva tri finala Kupa za mlađe uzraste

21.05.2019.

Slavonski Brod je u utorak ugostio tri finalne utakmice Hrvatskog kupa za mlađe uzraste, a sva su tri trofeja uzele mlade nade Osijeka.

Nogometni dan u Slavonskom Brodu otvoren je susretom Hajduka i Osijeka u finalu Kupa za pionire, a mladi su Splićani poveli u 11. minuti preko Brkljače. Prije odlaska na odmor, međutim, Botica je autogolom donio Osijeku izjednačenje, a potom je zbog drugog žutog kartona isključen Prpić.

S igračem manje, Hajduk je ponovno poveo: na samom početku drugog dijela precizan je Petrović za 2:1, no ubrzo je drugi žuti karton dobio i Škorlić. Splićani su s devetoricom prvo pogodili prečku, nakon čega je uslijedio preokret Osijeka za pobjedu. Mikolčić u 45. minuti pogađa za 2:2, a trofej osigurava Avdejev u 63. minuti.

Druga je osječka pobjeda stigla protiv Lokomotive u kadetskom finalu: susret je završen bez pogodaka te je odlučen s bijele točke. U trećoj seriji Lokomotivin vratar Petrčić brani pokušaj Jozića, no u četvrtoj seriji Osijekov čuvar mreže uzvraća obranom Francekoviću, dok u petoj seriji Groznica puca preko vrata.

Za Lokomotivu su precizni bili Šimić, Išlić i Rendulić, a za Osijek Galušić, Hajnal, Marodi te naposljetku Branšteter - koji je finale okončao efektnom "panenkom" za pobjedu.

Najmanje je neizvjesnosti bilo u juniorskom finalu, u kojemu je Osijek također pobijedio Lokomotivu. Već u prvom poluvremenu mrežu Lokomotive zatresli su dva puta Durdov i jednom Todoroski, a poraz Zagrepčana na 3:1 ublažio je Hujber desetak minuta prije kraja.