Prvo pretkolo Europske lige

Osijek preskočio prvu prepreku, slijede Rangersi

19.07.2018.

Nogometaši Osijeka svladali su Petrocub u prvom pretkolu Europske lige i izborili sraz s Glasgow Rangersima u drugom pretkolu.

Nakon neriješenih 1:1 u prvom susretu u Kišinjevu, Osijek je u uzvratu u Gradskom vrtu uspio nadjačati sastav moldavskog Petrocuba 2:1 te osigurati prolaz u nastavak natjecanja.

Osječane je u vodstvo doveo Mudražija u 15. minuti, preciznim udarcem s dvadesetak metara, a samo sedam minuta poslije Ambros je realizirao kazneni udarac za izjednačenje.

Odlučujući se trenutak zbio u 62. minuti, kada se Henty probio po lijevoj strani i uposlio Barišića, koji pogađa donji kut i donosi pobjedu hrvatskom predstavniku.

Drugo pretkolo Europske lige igra se 26. srpnja i 2. kolovoza, a Osijek će prvo dočekati Glasgow Rangerse te se potom zaputiti u Škotsku.

Istovremeno će se natjecanju priključiti i splitski Hajduk, koji će u prvoj utakmici dočekati Slaviju iz Sofije, a potom gostovati u Bugarskoj. Slavija je u prvom pretkolu izbacila finski Ilves.