Rabuzinovo sunce na Rujevicu

22.05.2019.

Nogometaši Rijeke osvajači su Hrvatskog kupa za sezonu 2018./2019., zahvaljujući pulskoj pobjedi nad Dinamom 3:1.

Dinamo i Rijeka, momčadi koje ove sezone osvajaju titulu prvaka i doprvaka Hrvatske, sastale su se i u finalu Hrvatskog kupa, koje je odigrano na stadionu Aldo Drosina u Puli.

Rijeka je povela u 13. minuti utakmice, kada je Halilović ubacio iz kuta, a Čolak iz gužve pronašao put do mreže za 1:0. U prvom je dijelu Dinamov vratar Livaković ubilježio i dvije dobre obrane, a Rijeka je prije odlaska na odmor udvostručila svoju prednost. Na prizemni ubačaj Kvržića u 39. minuti najbolje reagira Halilović te iz blizine pogađa za 2:0.

Dinamo je u 63. minuti smanjio zaostatak na 2:1, a lijepim je udarcem u suprotni kut Rijekinog čuvara mreže Slugu matirao Oršić. Najveću prigodu za izjednačenje propustio je Olmo, kojemu je Sluga u 74. minuti obranio kazneni udarac.

Slavlje Rijeke zapečatio je Kvržić u 85. minuti dvoboja, također efektnim pogotkom s desetak metara u suprotnu stranu, za konačnih 3:1.

Rijeka je tako Rabuzinovo sunce osvojila po peti put u svojoj povijesti, nakon 2005., 2006., 2014. i 2017. godine.