Švicarsko slavlje na Gradskom vrtu

Osijek završio europski put porazom od Basela

17.09.2020.

U drugom pretkolu Europske lige Osijeku je u goste stigao švicarski Basel, koji zahvaljujući pobjedi 2:1 nastavlja natjecanje.

Momčad pod vodstvom Nenada Bjelice suprotstavila se Baselu u borbi za plasman u treće pretkolo Europske lige, no Švicarci su do poluvremena stekli dva pogotka prednosti.

Precizni su bili Arthur u 18. i Stocker u 44. minuti, da bi poraz Osijeka šest minuta prije kraja ublažio Majstorović, pogotkom glavom nakon ubačaja Pilja iz prekida.

Osijek se tako oprašta od ovosezonskih nastupa u Europi, a Basel će u trećem pretkolu Europske lige ugostiti ciparski Anorthosis.

Hrvatsku će u trećem pretkolu predstavljati Hajduk na gostovanju kod turskog Galatasaraya, zatim Lokomotiva na gostovanju kod švedskog Malmöa te Rijeka kod kuće protiv ukrajinskog Kolosa. Utakmice su na rasporedu 24. rujna.