Svladali CSKA i AZ

Dinamo i Rijeka pobjedama zaključili europsku jesen!

10.12.2020.

Hrvatski predstavnici Dinamo i Rijeka završili su grupnu fazu Europske lige na najbolji mogući način - pobjedama.

Momčad Rijeke oprostila se od europskog natjecanja domaćim susretom s nizozemskim AZ Alkmaarom, a do vodstva je stigla u 52. minuti, kada Menalo pronalazi put do mreže, na proigravanje Andrijaševića.

Međutim, AZ je ubrzo izjednačio preko Wijndala, a tih je 1:1 stajalo na semaforu sve do treće minute sudačke nadoknade, kada Nizozemci zbog isključenja Karlssona imaju igrača manje, a Lončar ubacuje za strijelca Tomečaka i konačnih 2:1.

Rijeka je tako završila natjecanje s četiri boda na kontu, dok u drugi krug prolaze Napoli i Real Sociedad.

Hrvatski prvak Dinamo dočekao je dvoboj s gostima iz Moskve s osiguranim prvim mjestom, a u 28. minuti Gvardiol pogađa glavom nakon ubačaja Majera iz kuta. Prije odlaska na odmor na 2:0 povisuje Oršić, poslije Kastratijevog centaršuta.

Majer u 75. minuti proigrava Kastratija za treći pogodak Modrih, a prvi i jedini primljeni pogodak Dinama u grupnoj fazi Europske lige potpisao je mladi hrvatski reprezentativac Bistrović (3:1).

Ždrijeb šesnaestine finala na rasporedu je 14. prosinca, a Dinamo će biti među nositeljima.